TOSB Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde 12.Sokak No:12 Çayırova / Kocaeli

DEMSAN ALÜMİNYUM

Demsan Alüminyum firması, sektördeki uzman kişileri bir araya getirerek 2014 yılında kurulmuştur. Çayırova/Kocaeli’nde TOSB organize sanayi bölgesi içerisinde 8.000m2 kapalı alanda kurulu, bünyesinde 14 metre kesintisiz profil üretimi yapabilen 8’ ve 6’ olmak üzere 2700 ve 1600 tonluk 2 ekstrüzyon hattı, 10 metreye kadar boya yapabilen son teknoloji Tünel tipi konveyör hatlı boyahanesi, 12 metreye kadar özel profillere uygulama yapabilecek ahşap transfer tesisi, eğitimli ve donanımlı, daima kalitenin peşindeki teknik ekibiyle sizlere hizmet sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

8.000m2 Kapalı Alanda Kurulu

Alüminyum’un genel özellikleri aşağıda özetlenmiştir :

♦ Alüminyum hafiftir. Aynı hacimdeki bir çelik malzemenin ağırlığının ancak üçte biri kadar ağırlıktadır.
♦ Alüminyum, hava şartlarına, yiyecek maddelerine ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gazlara karşı dayanıklıdır.
♦ Alüminyum’un yansıtma kabiliyeti yüksektir. Gümüşü beyaz renginin bu özelliğe olan katkısı ile beraber gerek iç gerekse dış mimarî için cazibeli bir görünüme sahiptir. Alüminyumun bu güzel görünümü, anodik oksidasyon (eloksal), lâke maddeleri vs. gibi uygulamalar ile uzun müddet korunabilir. Hatta, birçok uygulamada tabii oksit tabakası bile yeterli olur.

Alt Text
Alt Text

14 metre kesintisiz profil üretimi yapabilen

Metaller, medeniyetin gelişmesinde önemli görev yapmaktadır. Bu gelişme sürecinde, alüminyum kadar önemli rol oynayan az sayıda metal bulunur. Alüminyum kendine has özellikleri ile, çok eski çağlardan beri bilinen, ağaç, bakır, demir ve çelik gibi birçok malzemeden daha önem kazanmış bulunmaktadır. 19. yüzyılın ikinci yarısından beri endüstriyel çapta üretilen çok genç bir metal olmasına rağmen, bugün bakır ve alaşımları, kurşun, kalay ve çinko gibi tüm demir dışı metallerin toplam kullanımından daha çok miktarda kullanılmaktadır.

8’ ve 6’ olmak üzere 2700 ve 1600 tonluk 2 ekstrüzyon hattı

Belli bir kesite sahip olan, (bu kesitin şekli düz veya amaca uygun değişik şekilde olabilir) ve kesit/boy oranı küçük olan, başka bir deyişle, boyu eninden çok daha fazla olan şekillendirilmiş malzemeler “profil” olarak tanımlanır.
Profil üretimi için birçok metal gibi alüminyum da haddeleme (çekme) veya ekstrüzyon metodu ile işlenir. Ancak, karmaşık şekilli profiller için en çok kullanılan metod “ekstrüzyon”dur.
Ekstrüzyon ile üretilen aluminyum profillerin kullanma sahaları :
♦ Nakliye araçları (otomobil, gemi, tren, metro, uçak ve uzay araçları),
♦ Mimari uygulamalar ve inşaat sektörü (binaların cephe kaplama sistemleri (fasad), pencereler, kapılar, çeşitli konstrüksiyonlar,
♦ Elektrik endüstrisi

Alt Text